Spodnie krótkie BHP. Zwróć uwagę na te cechy!

Spodnie krótkie BHP. Zwróć uwagę na te cechy!

Spodnie BHP nie muszą mieć długich nogawek. Do pracy w trakcie ciepłych miesięcy bardzo dobrze sprawdzą się także te z krótkimi nogawkami. Aby jednak mogły one rzeczywiście zaoferować właściwy komfort i przy tym bezpieczeństwo, muszą być właściwie dopasowane do konkretnego stanowiska pracy. Co kupić?

Krótkie spodenki BHP to popularny model na lato, który wybierany jest na wiele stanowisk pracy, w tym między innymi w branży budowlanej, drogownictwie, montażu, ogrodnictwie i rolnictwie.

Wybieramy dobre spodenki krótkie BHP

Krótkie spodenki przeznaczone do pracy powinny cechować się odpowiednim fasonem i materiałami. Warto zatem zwrócić uwagę na:

ergonomiczny fason – powinny być dopasowany do sylwetki i nie krępować ruchów, na przykład spodnie mogą mieć wszytą gumkę z tyłu
wytrzymały materiał – najlepsze efekty dają tkaniny poliestrowo-bawełniane jak kordura, które są jednocześnie odporne na ścieranie, a przy tym przewiewne
kieszenie – przednie, tylne i boczne kieszenie poprawiają funkcjonalność spodni, mogą być kryte i wyposażone w rzepy
wzmocnienia – potrójne szwy wewnętrzne i siedzeniowe dla wydłużenia żywotności spodni, przeszycia
dodatkowe atuty – spodnie mogą posiadać także elementy odblaskowe, uchwyty oraz pętelki do przechowywania

Spodnie krótkie czy spodnie 3/4?

Na okres letni dostępne są także spodnie BHP o długości nogawek 3/4, które sięgają za kolana. W związku z tym, że posiadają one dłuższe nogawki, są one rekomendowane na te stanowiska pracy, na których pojawiają się konieczność ochrony kolan oraz klękania.

Spodnie BHP o długości 3/4 mogą posiadać także kieszonki przeznaczone na nakolanniki, które zabezpieczają kolana przed nadmiernym uciskiem.

Gdzie można kupić dobre spodnie krótkie robocze?

Dzisiaj wysokiej jakości spodnie krótkie przeznaczone do pracy na różnych stanowiskach można kupić w sklepach BHP. To właśnie tam na klientów czeka szeroka gama modeli od sprawdzonych producentów odzieży BHP. Zamówienia na spodnie robocze można składać także w sklepach internetowych!